Історія технікуму бере початок з 1900 року, коли Роменське земляцтво організувало в с. Глинськ показову майстерню.
З 1900 по 1947 рік гончарна майстерня пройшла цілий ряд реорганізацій:
- 1909 рік – школа інструкторів з гончарного виробництва
- 1918 рік – художньо – керамічна школа
- 1930 рік – технічно – професійна школа
- 1930 – 1933 роки – Глинський скло–фаянсовий технікум
Після Великої Вітчизняної війни рішенням Ради міністрів УРСР від 17 вересня 1947 року був організований індустріальний технікум, який знаходився в селі Глинську Сумської області до 1966 року.
У 1966 році Глинський індустріальний технікум був реорганізований у Роменський індустріальний технікум і переведений з села Глинськ до міста Ромни. Технікум готував спеціалістів для промисловості будівельних матеріалів за двома спеціальностями: “Технологія кераміки” і “Відкрита розробка родовищ корисних копалин”.
У 1982 році була відкрита спеціальність “Ремонт і монтаж промислового обладнання”.
У 1982 році був побудований навчальний корпус на 960 місць.
У 1985 році навчалося 960 студентів (або слухачів) на державному бюджеті. У 1994 році був реорганізований Роменський індустріальний технікум і Роменський вечірній технікум радіоелектронного приладобудування шляхом їх ліквідації і створення на їх базі Роменського політехнічного технікуму.
У 1994 році в технікумі була відкрита спеціальність “Економіка підприємства” і припинено набір на спеціальність “Відкрита розробка родовищ корисних копалин”.
У 1995 році був перший набір студентів на спеціальності “Обслуговування і ремонт нафтових і газових промислів” та “Виробництво апаратури автоматичного електрозв’язку”.
У 2000 році відкрито спеціальності:
- Соціальна робота
- Бухгалтерський облік
З 2001 року технікум готує молодших спеціалістів зі спеціальності "Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж." Гордістю коледжу є його випускники:
- Телющенко Іван Федорович - кандидат технічних наук, генеральний директор ТОВ "Керамейя"
- Северин Сергій Федорович - директор ДП будівельно-монтажного підприємства "Ромнипромбуд"
- Тітенко Микола Миколайович - начальник Анастасівського промислу "Охтирканафтогаз"
Молодші спеціалісти готуються для планово-економічної, організаційно-управлінської фінансової діяльності в галузі економіки на виробництві, у сфері послуг, на підприємствах промисловості будівельних матеріалів і нафтової та газової промисловості, в управлінні відповідно до фахового спрямування.
Коледж має достатню навчально – матеріальну базу:
- Навчальний корпус
- Навчально – виробничі майстерні
- Бібліотеку з читальною залою
- Спортивну залу
- Гуртожиток
- Медичний пункт
- Стоматологічний кабінет
Оснащення аудиторій та лабораторій відповідає вимогам вищої школи. В коледжі працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивні секції, проводяться вечори відпочинку та спортивні змагання.
|