Увага! Сайт Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
змінив адресу на kneu.edu.ua
Ви автоматично перейдете на нову сторінку через 20 секунд.
Розширений пошук

Реєстрація           


welcome@kneu.kiev.ua

bigmir)net TOP 100 

укр | eng |

   Новини 
[18.05.2011] Відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Про заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи»
2011-05-10 16:22:00

 

18 травня 2011 р. на виконання Указу Президента України  № 937/2010 від 11 жовтня 2010 р.
«Про заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи»
відбудеться міжнародна науково-практична конференція

«Правові проблеми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи»


Аварія на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася чверть століття тому, – катастрофа планетарного масштабу, наслідки якої нині безпосередньо відчувають на своїх територіях близько двадцяти держав.
В Україні потерпілими від аварії на ЧАЕС визнано майже 5 відсотків населення (2 мільйони 110 тис. осіб), до зон радіоактивного забруднення віднесено біля 3 тисяч населених пунктів у 74 районах та 12 областях України.
Новим тривожним викликом часу стали цьогорічні нештатні ситуації на японських АЕС, наслідки яких мають бути усвідомлені людством як важлива пересторога у широкому застосуванні атомної енергетики.
Україна входить до числа держав – світових лідерів  за обсягами виробництва електроенергії на атомних станціях, тому питання безпечності та ефективності атомної енергетики мають першочергове, загальнодержавне значення і потребують наукового, методичного та організаційного забезпечення на відповідному рівні.
Юридичне ж їх вирішення ґрунтується на ст. 16 Конституції України, яка визначає обов’язком держави забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу.
Стан реалізації цих важливих конституційних та інших правових положень в сучасних умовах не можна визнати належним. Викликає занепокоєння, зокрема, виконання Загальної програми ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 рр., стан медичного забезпечення та соціального захисту, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, охорони довкілля, результативність діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування в цій сфері тощо.
Тому в центрі уваги всього суспільства і передусім науковців, фахівців-практиків, посадовців на сучасному етапі мають бути як питання  досконалості, узгодженості законодавчого масиву в сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи як ефективного інструменту подолання існуючих проблем, так і забезпечення його ефективної реалізації.
Болючими для українського суспільства нині залишаються питання здійснення законодавчо передбачених виплат постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, забезпечення їх житлом, медичного забезпечення. Вирішення цих питань має здійснюватися через удосконалення законодавчого масиву, посилення контролю за його дотриманням з боку відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, пожвавлення міжнародного співробітництва  України в цій сфері.

На жаль, безсумнівно важливі та надзвичайно актуальні правові засади такої роботи в нашій державі на теперішній час розроблені недостатньо. Подоланню таких  прогалин присвячено цю міжнародну науково-практичну конференцію.

Співорганізатори конференції: Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (Юридичний факультет) та Європейська організація публічного права (Греція).

До участі у конференції запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, працівники наукових установ, навчальних закладів, керівники баз юридичної практики студентів факультету, відомі вчені-юристи та практики України, Білорусії, Росії, Греції та ін.

Конференція працюватиме в пленарному та секційному режимах.
Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Пропонуються такі основні напрями роботи секцій:
загальні питання законодавчого забезпечення подолання наслідків Чорнобильської катастрофи; діяльність державних органів та громадських організацій у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи; правове регулювання питань соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
правові питання охорони навколишнього природного середовища; питання юридичної відповідальності у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;
міжнародно-правове співробітництво у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.


До обговорення заявлено 9 доповідей, у яких буде розглянуто комплекс питань, пов'язаних з правовими аспектами подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, а саме: правовий статус осіб, що постраждали від аварії, засади природокористування та безпечного проживання населення на забруднених територіях, що зазнали радіонуклідного забруднення, шляхи посилення соціального захисту чорнобильців, основні напрями та організаційно-правові форми міждержавного співробітництва щодо питань подолання наслідків чорнобильської аварії, організаційно-правові засади надання Україні міжнародної економічної допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тощо.


Початок роботи — 18 травня 2011 року о 10.00 у конференц-залі КНЕУ
(м. Київ, проспект Перемоги, 54/1)


Для отримання інформаційних матеріалів, які готуються, представникам засобів масової інформації пропонується подати заявку до оргкомітету конференції за ел. адресою konfKNEU@i.ua не пізніше 11 травня 2011 р.

Передбачено також друковане видання матеріалів конференції (тези доповідей та виступів) до 18 травня 2011 р.

За додатковою інформацією звертатись до оргкомітету:
Намясенко Ольга Кузьмівна, к.ю.н., заст. декана, тел. +38 (044) 371-61-23
поштова адреса: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, юридичний факультет ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана»    [12.10.2011-13.10.2011] Міжнародна науково-практична конференція  >> 

©  Київський нацiональний економiчний унiверситет
- Друзья купили эксклюзивные кованые ворота в Ferromaster.com.ua, остались довольны сроками работ.
- Продажа квартир в Шостке без комиссии на доске объявлений https://obyava.ua
-
webmasterkneu@kneu.kiev.ua
all is ok